آموزشگران و معلمانی که در زمینۀ آموزش به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند، می‌توانند در دوره‌های مدرسۀ افروز ثبت نام کنند.

برای ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی مدرسۀ افروز لازم است مراحل زیر را طی کنید:
در سایت مدرسۀ افروز عضو شوید.
با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید.
به قسمت «دوره‌های ما» بروید.
دورۀ موردنظرتان را انتخاب و روی گزینۀ «ثبت نام» کلیک کنید.
فرم تقاضای ثبت‌ نام دوره را تکمیل و ارسال کنید.
پس از ارسال فرم، ایمیلی از مدرسۀ افروز دریافت می‌کنید که تأیید می‌کند فرم ثبت نام شما بدون خطا ارسال شده است. چنانچه این ایمیل را دریافت نکردید، از طریق این نشانی  [email protected] با مدرسۀ افروز تماس بگیرید. مدرسۀ افروز با ارسال ایمیل، به پذیرفته‌شدگان اطلاع می‌دهد که برای مراحل بعدی ثبت نام در کلاس‌ اقدام کنند.

خیر، این دوره‌ها برای آموزشگرانی برگزار می‌شود که داخل ایران فعالیت می‌کنند.

خیر، کافی است تجربۀ تدریس داشته باشید، در زمینۀ آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان فعالیت کنید یا برای انجام این کار در آینده برنامه داشته باشید. 
 

خیر، ارسال فرم ثبت نام به معنی تقاضا برای شرکت در دوره است. با توجه به ظرفیت محدود هر کارگاه، گروه آموزش مدرسۀ افروز پس از بررسی فرم درخواست همۀ متقاضیان، گروهی را برای شرکت در هر دوره انتخاب می‌کند. پذیرفته‌شدگان، پس از دریافت ایمیل قبولی، سه روز فرصت دارند تا پذیرش در دوره را قبول یا رد کنند. افرادی که آمادگی خود برای شرکت در دوره را ظرف سه روز اعلام نکنند، حذف و متقاضیان واجد شرایط دیگری جایگزین آن‌ها می‌شوند.

ایمیل رد یا پذیرش در هر دوره معمولاً ۳ تا ۵ روز پیش از شروع همان دوره برای متقاضیان ارسال می‌شود. اگر تا دو روز پیش از آغاز دوره این نامه را دریافت نکردید، از طریق نشانی [email protected] با مدرسه افروز تماس بگیرید.

اطلاعات و پاسخ‌های مندرج در فرم ثبت نام مهم‌ترین ملاک برای انتخاب از میان متقاضیان است. مدرسه افروز فرم‌هایی را بررسی می‌کند که دقیق و کامل پرشده باشند. از میان پاسخ‌های شما موارد زیر به ترتیب اولویت در انتخاب شرکت‌کنندگان نقش دارند:
۱- فعالیت در حوزه آموزش
۲- کار با کودکان و نوجوانان
۳- اشتغال به تدریس حین برگزاری دوره
اهمیت هرکدام از این موارد با توجه به تعداد متقاضیان متغیر است. اگر حین برگزاری دوره کلاس ندارید یا با گروهی جز کودکان و نوجوانان کار می‌کنید، لزوماً به این معنی نیست که امکان شرکت در دوره را ندارید.

ثبت نام همزمان برای چند دوره مانعی ندارد. شرکت‌کنندگان دوره موظف هستند که هفته‌ای یک‌بار در زمانی مشخص، در جلسه‌های گپ گروهی شرکت کنند و انجام فعالیت‌های هر دوره به حداقل ۵ ساعت در هفته نیاز دارد. به همین دلیل اگر دوره‌هایی که در آن‌ها ثبت نام کرده‌اید به‌طور همزمان برگزار می‌شوند، ممکن است گروه آموزشی مدرسۀ افروز  شما را در یک دوره بپذیرد و به شما پیشنهاد دهد دورۀ دیگر را در زمانی دیگر بگذرانید.
 

خیر، دوره‌های مدرسۀ افروز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با سرعت پایین اینترنت هم می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت. مطالب درسی به‌صورت فایل‌های سادۀ متنی در اختیار شرکت‌کننده‌ها قرار می‌گیرد. کاربرانی که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند هم می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

خیر، از آنجا که این دوره‌ها برای استفادۀ کاربران با حداقل امکانات طراحی شده، نیازی به استفاده از ابزار صوتی و تصویری نیست.

خیر، منابع مورد نیاز هر دوره به صورت هفتگی در سایت مدرسه قرار می‌گیرد و به منبع دیگری نیاز ندارید.

تمام دوره‌های مدرسۀ افروز هفته‌ای یک بار «گپ گروهی» دو ساعته دارند و همۀ شرکت‌کنندگان موظف هستند در یک بازۀ زمانی مشخص در جلسۀ چت حاضر شوند. اما دسترسی به منابع درسی و مشارکت در تکالیف هفتگی محدودیت زمانی خاصی ندارد.

معمولاً هر دوره طی ۴ تا ۸ هفته برگزار می‌شود. هفتۀ اول به آشنایی با نحوۀ مشارکت در کلا‌س‌های آنلاین، سرفصل‌های درس، آشنایی با تسهیلگر و دیگر شرکت‌کنندگان دوره، و شرکت در پیش‌آزمون اختصاص دارد.

شرکت فعال و مستمر در دوره و مطالعۀ درس‌گفتارهای هر هفته، دست کم به پنج ساعت وقت در هفته نیاز دارد.

اطلاعاتی که در فرم ثبت نام ذکر می‌کنید فقط به منظور تشخیص صلاحیت شما برای شرکت در دوره‌ها استفاده می‌شود و تنها کارشناسان گروه آموزش مدرسۀ افروز به آن دسترسی دارند. مدرسۀ افروز متعهد است که اطلاعات شخصی شرکت‌کنندگان را که در فرم ثبت نام یا حساب کاربری آن‌ها در سایت مدرسه درج می‌شود، در اختیار هیچ شخصیت حقیقی یا حقوقی قرار ندهد.

روی گزینۀ «رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟» کلیک کنید و آدرس ایمیلی که با آن عضو سایت شدید را وارد کنید. رمز عبور جدید شما به همان ایمیل ارسال خواهد شد.

در صورت مشاهدۀ هرگونه اشتباه از طریق ایمیل مدرسۀ افروز [email protected] با ما تماس بگیرید.

  مقاله‌های کتابخانه، بازی‌ها و اینفوگرافی‌های مدرسه افروز برای همه قابل دسترس است ولی برای شرکت در دوره‌ها باید عضو سایت مدرسه افروز باشید.