کوله‌پشتی

Afroozschool Infographics

کوله‌پشتی چکیده‌ای از رویکرد افروز به آموزش و شیوه‌های مختلف تدریس و یادگیری است.

فکر تهیه این مجموعه بهار سال ۱۳۹۴، چند روز مانده به روز معلم، شکل گرفت و پس از آن با افزودن تصاویر بیشتر تکمیل شد. وقتی این مجموعه تصویر را در شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان‌مان به اشتراک گذاشتیم، درباره‌اش این‌طور نوشته بودیم:

 

چه‌طور می‌شود که بعضی معلم‌ها رابطه‌ای دوستانه و به یاد ماندنی با شاگردان‌شان می‌سازند؟

چه رازی در میان است که بعضی کلاس‌ها تا سال‌ها در ذهن ما زنده می‌مانند و فراموش نمی‌شوند؟

مدرسه افروز برای یافتن پاسخ به این سؤال‌ها شکل گرفت و در چهار سالی که پشت سر گذاشت، با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تلاش کرد معلمان و آموزشگران را در مسیر یافتن جواب این پرسش‌ها همراهی کند.

در این مدت افروز هم‌پای معلمان قد کشید، در فراز و فرود کلاس‌های درس معلمان سهیم شد، با دستاوردهای معلمان شادمان شد و تلاش کرد که از هر تجربه‌ی بی‌حاصل پله‌ای بسازد برای بالاتر رفتن. حالا، می‌توانیم با افتخار بگوییم که افروز گروهی از معلمان خوشفکر و پویاست که برای تبدیل کلاس درس به فضایی شاد و خلاق و مهربان و صمیمی و همدل تلاش می‌کنند؛ پیروزی‌های کوچک‌شان را جشن می‌گیرند و شکست‌های‌شان را به فرصتی برای تعمق و بازاندیشی بدل می‌کنند.

چکیده همه داشته‌های افروزی‌مان را در هفته‌های آینده، در قالب تصاویر کوچکی که آن‌ها هم حاصل آزمون و خطای افروزی‌هاست، با شما به اشتراک می‌گذاریم؛ ما معتقدیم که جهان با هَم‌رِسانی داشته‌ها و دانسته‌ها جای قشنگ‌تری برای زندگی خواهد بود. همراه‌مان شوید.

روز معلم مبارک.