First block of about us - Farsi

افروز چیست؟

افروز یک مدرسه‌ آنلاین برای معلمان است و با برگزاری دوره‌های آموزشی فضایی فراهم می‌آورد تا آموزشگران با روش‌های تازه و خلاق آموزشی آشنا شوند و بتوانند دانسته‌ها و تجربه‌های حرفه‌ای‌شان را با هم به اشتراک بگذارند. افروز می‌خواهد معلمان را در پرورش شهروندانی آگاه‌تر، تواناتر و مسئول‌تر همراهی کند.

 

مخاطبان افروز چه کسانی هستند؟

دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی افروز برای آموزشگرانی مناسب است که مشتاقند دانش‌آموزان را در فرآیند یادگیری درگیر کنند، روش‌های خلاق آموزشی را بیآزمایند و یادگیری را به فرآیندی لذت‌بخش و اثرگذار تبدیل کنند. اگر جزومعلمانی هستید که تدریس فعال و خلاقانه را تجربه کرده‌اید، می‌توانید تجربه‌های‌تان را با دیگر معلم‌های افروز در میان بگذارید و از دانش و تجربه‌های تسهیلگران دوره‌ها بهره بگیرید.

 

ارزش‌های آموزشی افروز چیست؟

«یادگیری مشارکتی» و «کاربردی بودن آموزه‌ها» محور اصلی دوره‌های آموزشی افروز است. مدرسه‌ افروز بر این باور شکل گرفته که مشارکت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی پیوندی گسست‌ناپذیر با آموزش دارند؛ کلاس درس فقط فضایی برای کسب دانش نیست و پرورش مهارت‌های شهروندی و کسب دانش در کلاس به هم تنیده‌ و تفکیک‌ناپذیرند. موضوع کلاس درس هر چه باشد –ریاضی یا علوم اجتماعی- می‌توان از آن برای تمرین مهارت‌های شهروندی بهره برد.

Second Block of About Us - Farsi

دوره‌های افروز چه‌طور طراحی می‌شوند؟

افروز بر پایه تلاش و همکاری گروهی از کارشناسان و پژوهشگران حوزه آموزش شکل گرفته که دوره‌های آموزشی را طراحی و تسهیلگری می‌کنند. این دوره‌های آموزشی بر اساس تازه‌ترین پژوهش‌ها و تجربه‌های آموزشی و با در نظر گرفتن  نقشی فعال برای شرکت‌کنندگان طراحی می‌شوند. یادگیری تجربی از مهم‌ترین رویکردهای آموزشی مورد استفاده در افروز است. شرکت‌کنندگان دوره‌ها هر هفته موضوع تازه‌ای را فرا می‌گیرند و با استفاده از راهکارها و فعالیت‌های ارائه شده، موضوع مورد نظر را در کلاس درس با دانش‌آموزان‌شان تمرین می‌کنند. تسهیلگران دوره‌ در جریان طراحی و اجرای این فعالیت‌ها با شرکت‌کنندگان در ارتباطند و با ارائه بازخورد به بهبود کار آن‌ها کمک می‌کنند. مدرسه افروز که فعالیت‌های خود را در سال ۱۳۹۰ با پشتیبانی مؤسسه اوراسیا آغاز کرد، تا کنون بیش از ۳۰ دوره آموزشی با محور مهارت‌های شهروندی و تفکر نقاد ارائه کرده است.

Third Block of About Us

افروز چه بخش‌هایی دارد؟

برای ثبت نام در دوره‌های آنلاین مدرسه افروز ابتدا باید عضو افروز شوید؛ یعنی یک حساب کاربری در وب‌سایت مدرسه ایجاد کنید.

مدرسه افروز علاوه بر ارائه دوره‌های آموزشی، منابعی را نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. مقاله‌ها، بازی‌های آموزشی و پادکست‌هایی که در بخش‌های مختلف وب‌سایت منتشر می‌شوند، مطابق با نیاز آموزشگران و از تازه‌ترین منابع معتبر علمی تهیه می‌شوند. اینفوگرافی‌ هم بخش تصویری افروز و حاوی پوسترهای کوچکی مرتبط با مفاهیم شهروندی است. استفاده از مقاله‌ها، پادکست‌ها، اینفوگرافی‌ها و بازی‌های آموزشی مدرسه نیازی به عضویت در وب‌سایت ندارد.